Warszawa

Jedną z 18 dzielnic Warszawy jest Mokotów. Znajduje się on po lewej stronie Wisły, w południowej części miasta. Dzielnica ta plasuje się najwyżej we wszystkich rankingach popularności wśród klientów zainteresowanych zakupem mieszkań od deweloperów. Jej powierzchnia wynosi ponad 35 km2, a liczba mieszkańców przekroczyła już 217 tysięcy osób. Mokotów przez wielu uznawany jest za idealne miejsce do zamieszkania.

Na cenę nieruchomości na warszawskim Mokotowie wpływ ma przede wszystkim lokalizacja, standard wykończenia i dodatkowe udogodnienia zaprojektowane z myślą o przyszłych mieszkańcach. Ceny za metr inwestycji deweloperskich na Mokotowie kształtują się na dość wysokim poziomie. Mokotów jest w czołówce najdroższych dzielnic Warszawy, jednocześnie zapewnia świetną komunikację, pełną infrastrukturę i ogromną ilość atrakcji.

Jakie są osiedla na Mokotowie?

Mokotów dzieli się na następujące osiedla: Augustówka, Czerniaków, Ksawerów, Służew, Służewiec, Sadyba, Siekierki, Sielce, Stary Mokotów, Stegny, Wierzbno, czy Wyględów.

Mokotów graniczy od północy z takimi dzielnicami jak: Ochota, Śródmieście, Praga-Południe. Natomiast od południa z Ursynowem i Wilanowem. Po wschodniej stronie od Mokotowa leży Wawer, z kolei po zachodniej Włochy.

Ile osób mieszka na Mokotowie?

Powierzchnia Mokotowa wynosi ponad 35 km2. Z kolei według danych z 2021 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 217,4 tys. Gęstość zaludnienia to 6 138 os/km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Mokotów?

Mokotów jest znany ze swojego biznesowego zaplecza. Np. przy ul. Domaniewskiej swoje biura mają liczne korporacje. Z tego względu wielu pracowników tych instytucji szuka mieszkań właśnie w tej dzielnicy. Warto podkreślić, że wielu studentów zamieszkuje bądź chce zamieszkać właśnie w tej dzielnicy. Wynika to z tego, że z Mokotowa mają oni najbliżej do takich uczelni jak: Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa, czy Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Rodziny z dziećmi doceniają w tej dzielnicy największa liczbę placówek przedszkolnych. Z kolei seniorzy doceniają bliskość placówek Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dlaczego Mokotów jest dobrym miejscem zamieszkania dla podróżujących?

Pomimo wielu dobrze skomunikowanych dzielnic Warszawy tylko dwie mogą poszczycić się tym, że mają znakomity dostęp zarówno do Lotniska Chopina na Okęciu jak również warszawskiego metra. Jedną z nich jest Mokotów. Szczególnie dla tych, którzy dużo latają samolotami wybór mieszkania na tej dzielnicy powinno być słuszną decyzją. Ze stacji metra Wilanowska istnieje dogodny dojazd do centrum miasta, skąd kursują pociągi m.in. takie jak Pendolino. Dlatego dojazd do Gdańska, czy Krakowa pociągiem może być świetną alternatywą dla ruchu lotniczego.

Rynek nieruchomości na Mokotowie

Zabudowa na Mokotowie jest bardzo zróżnicowana. Można tutaj znaleźć kilkunastu piętrowe bloki, jak również ekstrawaganckie osiedla willowe. To właśnie w tej dzielnicy znajduje się największe zagłębie biurowców w Warszawie. Warto dodać, że na Mokotowie mają swoje siedziby liczne placówki dyplomatyczne i ambasady.

Również dynamicznie rozwija się tutaj rynek inwestycji deweloperskich. Na Mokotowie budowane są nowe osiedla o wyszukanej architekturze i wysokim standardzie wykończenia.

Warto zwrócić uwagę, że na Mokotowie znajdują się zabytkowe kamienice, które konkurują z nowymi inwestycjami deweloperskimi. To oczywiście kwestia gustu i głębokości kieszeni, gdzie lepiej zamieszkać. Jednak koszt zakup mieszkania w kamienicy często przewyższa cenę mieszkania od dewelopera.

Deweloperzy na Mokotowie budują nie tylko luksusowe rezydencje, ale także większe osiedla mieszkaniowe, czy kameralne pojedyncze budynki.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Mokotowie?

Do najpopularniejszych osiedli na Mokotowie należy zaliczyć: Służewiec, Stegny, Sielce, Ksawerów, Siekierki, Sadyba, a także Wierzbno. Na tych obszarach deweloperzy najchętniej budują nowe mieszkania.

Mieszkania na sprzedaż na Mokotowie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Mokotowie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Mokotowie?

Obecnie przeciętna cena mieszkania na Mokotowie wynosi ok. 13 tys. zł/mkw. Jest to ponad 1 tys. zł/mkw. powyżej średniej dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najdroższym osiedlem tej dzielnicy jest Służewiec (14,4 tys. zł/mkw.). Na kolejnych miejscach są: Stary Mokotów (14,36 tys. zł/mkw.) oraz Wyględów (14,3 tys. zł/mkw.). Z kolei najtaniej można znaleźć mieszkanie w Czerniakowie (10,8 tys. zł/mkw.), w Stegnach (11,3 tys. zł/mkw.), czy w Sadybie (11,7 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic Mokotowa należą: Biały Kamień (17,2 tys. zł/mkw.), Chodkiewicza (16,7 tys. zł/mkw.), Rostafińskich (16,4 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Kolejny najemca zostaje na dłużej w warszawskim biurowcu Bolero Office Point 1
Kolejny najemca zostaje na dłużej w warszawskim biurowcu Bolero Office Point 1
Konsorcjum doradczo-szkoleniowe, właściciel marek House of Skills oraz e-learning.pl, jedna z największych i najdłużej działających na polskim rynku firm szkoleniowo-doradczych, przedłużyła najem powierzchni biurowej w warszawskim Bolero Office Point 1. Umowa najmu, na mocy której cała organizacja wynajmuje przestrzeń 900 mkw., została podpisana do 2030 roku.
W kolejce po miejskie magazyny (SBU) w Warszawie i aglomeracji
W kolejce po miejskie magazyny (SBU) w Warszawie i aglomeracji
Stolica jest świetnym miejscem na lokowanie obiektów typu small business units (SBU). I chociaż od wielu lat – małe, dające się elastycznie łączyć powierzchnie magazynowe są trendem, o którym się dużo mówi, to w Warszawie na atrakcyjną powierzchnię typu SBU trzeba czekać nawet kilka miesięcy – twierdzą Janusz Dudek i Norbert Kowalczyk, doradcy w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.
Marki przedłużają umowy z Galerią Północną w Warszawie
Marki przedłużają umowy z Galerią Północną w Warszawie
Galeria Północna umacnia swoją pozycję na warszawskim rynku centrów handlowych. Tylko od początku tego roku aż 9-ciu wieloletnich najemców tego obiektu przedłużyło z nim umowy najmu. Łącznie podpisane aneksy opiewają na 1627 kw. GLA.
Instytut Głuchoniemych przy placu Trzech Krzyży przejdzie modernizację [WIZUALIZACJE]
Instytut Głuchoniemych przy placu Trzech Krzyży przejdzie modernizację [WIZUALIZACJE]
Znajdujący się przy placu Trzech Krzyży budynek Instytutu Głuchoniemych przejdzie modernizację. Inwestycja pozwoli zapewnić dzieciom i wychowankom ośrodka nowoczesne, dostosowane do ich potrzeb warunki do nauki i mieszkania. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił przetarg na remont obiektu i czeka na oferty.
Pięć ofert na zaprojektowanie tramwaju na Zieloną Białołękę
Pięć ofert na zaprojektowanie tramwaju na Zieloną Białołękę
Poznaliśmy oferty firm, które chciałyby zaprojektować tramwaj na Zieloną Białołękę. Budowa tej oczekiwanej przez mieszkańców dzielnicy inwestycji powinna rozpocząć się w 2028 roku.
Trzy ważne warszawskie place: Żelaznej Bramy, Bankowy i Teatralny przejdą rewitalizację
Trzy ważne warszawskie place: Żelaznej Bramy, Bankowy i Teatralny przejdą rewitalizację
Warszawa konsekwentnie realizuje metamorfozę centrum. Kolejne na liście przemian są trzy place: Żelaznej Bramy, Bankowy i Teatralny. Miasto ma gotowe koncepcje ich rewitalizacji od MAU Mycielski Architecture & Urbanism, które wypracowano na warsztatach projektowych z ekspertami, mieszkańcami oraz mieszkankami miasta.
Nowe wieżowce w Warszawie V
Nowe wieżowce w Warszawie V
Pierwszy to budowany u zbiegu Alei Jana Pawła Drugiego i ulicy Grzybowskiej Upper One.
Warszawskie budynki biurowe w budowie w I kwartale 2024 r. [RAPORT]
Warszawskie budynki biurowe w budowie w I kwartale 2024 r. [RAPORT]
W Warszawie realizowanych jest obecnie kilkanaście projektów biurowych, które zmienią panoramę miasta i dostarczą nowych powierzchni biurowych oraz handlowo-usługowych. Bez wątpienia jednym z najbardziej dynamicznych obszarów inwestycyjnych jest Wola, szczególnie w otoczeniu Ronda Daszyńskiego. W tę pulsującą energią dzielnicę inwestują takie firmy jak Ghelamco, SKANSKA, Karimpol oraz Strabag, które nie tylko odmieniają krajobraz stolicy, lecz również definiują nowe standardy biurowej architektury.
Duży warszawski kompleks biurowy ma nowego właściciela. Planuje jego modernizację
Duży warszawski kompleks biurowy ma nowego właściciela. Planuje jego modernizację
Kolejny, duży warszawski kompleks biurowy zmienił właściciela. Zlokalizowany na Mokotowie, przy ulicy Wołoskiej 22 kompleks czterech biurowców Mokotów Nova został zakupiony przez firmę Rysy Properties, która zapowiada duże zmiany w budynkach. Część z nich ma być zrealizowana jeszcze w tym roku.
Start nowej, wielkiej inwestycji F.S.O. PARK w Warszawie coraz bliżej
Start nowej, wielkiej inwestycji F.S.O. PARK w Warszawie coraz bliżej
15 maja zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109 osób. Dodatkowo przez stronę internetową zostały zgłoszone 43 opinie i zapytania dotyczące m.in. infrastruktury komunikacyjnej czy placówki edukacyjnej. OKAM zakłada powstanie w ramach etapu I ok. 2 000 mieszkań, ok. 60 lokali handlowo-usługowych, 3-ciągowej publicznej szkoły podstawowej oraz fragmentu centralnego parku. Do połowy czerwca OKAM opublikuje na stronie www.fso-park.pl/dialog raport podsumowujący dialog o etapie I inwestycji.
REKLAMA