Warszawa

Włochy to lewobrzeżna dzielnica Warszawy. Do zalet mieszkania w tej części miasta należy zaliczyć łatwy dostęp do placówek edukacyjnych oraz sprawny dojazd do centrum Warszawy. Minusem może być hałas docierający z lotniska Warszawa Okęcie, a także korki w godzinach szczytu na głównych ulicach dzielnicy.

Mieszkańcy dzielnicy są zadowoleni z terenów rekreacyjnych, przy których można spotkać sporo zieleni. Dogodny dostęp do placów zabaw, żłobków, przedszkoli czy szkół podstawowych sprzyja rodzinom z dziećmi.

Jakie są osiedla we Włochach?

Włochy graniczą z takimi dzielnicami jak: Ursynów, Ochota, Mokotów, Bemowo, Wola oraz Ursus.

Włochy dzieli się na 8 osiedli: Nowe Włochy, Okęcie, Opacz Wielka, Raków-Wiktoryn, Salomea, Stare Włochy, Załuski oraz Paluch-Gorzkiewki.

Ile osób mieszka we Włochach?

Włochy zajmują powierzchnię blisko 29 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców dzielnicy szacowana jest na 44,3 tys. To daje nam niewielką gęstość zaludnienia, która wynosi 1 549 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Włochy?

Włochy to dobre miejsce zamieszkania dla rodzin z dziećmi, ze względu na łatwy dostęp do placówek edukacyjnych. Dzielnica kusi nowych mieszkańców dobrym dojazdem do centrum i innych dzielnic miasta, ale także umiarkowanymi cenami mieszkań. Seniorzy powinni się tutaj również dobrze czuć, ponieważ jest sporo terenów zielonych.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Włoch?

Na terenie dzielnicy kursują pociągi (SKM), autobusy oraz tramwaje. Ze stacji Warszawa Włochy można dojechać pociągiem do centrum w kwadrans. Z bardziej peryferyjnych części dzielnicy dojazd środkami komunikacji miejskiej do Śródmieścia zajmuje około 40 minut.

Sieć linii autobusowych jest tutaj dobrze rozwinięta. Autobusy przejeżdżają przez różne części dzielnicy, a przystanki można znaleźć m.in. przy najważniejszych ulicach.

We Włochach mamy kilka linii tramwajowych. Można się nimi dostać na Ochotę, Śródmieście, Pragę-Północ, Pragę-Południe oraz na Żoliborz. Tramwajem z przystanku P+R Al. Krakowska do ścisłego centrum dojedziemy w około 30 minut.

Niestety obecnie w dzielnicy Włochy nie ma żadnej stacji metra.

Rynek nieruchomości we Włochach

Włochy to stosunkowo duża pod względem powierzchni dzielnica o niewielkiej gęstości zaludnienia. To sprawia, że obszar nadaje się na nowe inwestycje mieszkaniowe.

We Włochach znajdziemy zabudowę jednorodzinną oraz osiedla mieszkaniowe. Nie występują tutaj wielkie blokowiska. W północnej części dzielnicy mamy tereny przemysłowo-magazynowe. Na terenie Włoch znajduje się również lotnisko Warszawa Okęcie im. Fryderyka Chopina.

Oferta deweloperów w tej dzielnicy jest dość szeroka. Można tutaj znaleźć kameralne bloki, kompleksy apartamentów, rozległe osiedla mieszkaniowe, wille miejskie, a także budynki mieszkalno-usługowe. Charakterystyczna dla nowych inwestycji mieszkaniowych jest modernistyczna architektura oraz podwyższony standard wykończenia.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych we Włochach?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych we Włochach znajdziemy na terenie takich osiedli jak: Raków, Stare Włochy, Okęcie oraz Nowe Włochy.

Mieszkania na sprzedaż we Włochach bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż we Włochach. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań we Włochach?

Obecnie przeciętna cena mieszkania we warszawskich Włochach kształtuje się na poziomie 11,8 tys. zł/mkw. To prawie tyle, ile wynosi średnia dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najwyższe średnie ceny mieszkań znajdziemy na takich osiedlach jak: Opacz Wielka (18,4 tys. zł/mkw.), Załuski (17,7 tys. zł/mkw.), czy Raków (13,3 tys. zł/mkw.). Z drugiej strony najtaniej można kupić mieszkanie na osiedlach: Paluch (9,3 tys. zł/mkw.), Okęcie (11,2 tys. zł/mkw.), czy Nowe Włochy (11,2 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic dzielnicy Włochy należą: Rakowska (11,7 tys. zł/mkw.), Solińska (11,6 tys. zł/mkw.), Czesława Tańskiego (11,4 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

W kolejce po miejskie magazyny (SBU) w Warszawie i aglomeracji
W kolejce po miejskie magazyny (SBU) w Warszawie i aglomeracji
Stolica jest świetnym miejscem na lokowanie obiektów typu small business units (SBU). I chociaż od wielu lat – małe, dające się elastycznie łączyć powierzchnie magazynowe są trendem, o którym się dużo mówi, to w Warszawie na atrakcyjną powierzchnię typu SBU trzeba czekać nawet kilka miesięcy – twierdzą Janusz Dudek i Norbert Kowalczyk, doradcy w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.
Marki przedłużają umowy z Galerią Północną w Warszawie
Marki przedłużają umowy z Galerią Północną w Warszawie
Galeria Północna umacnia swoją pozycję na warszawskim rynku centrów handlowych. Tylko od początku tego roku aż 9-ciu wieloletnich najemców tego obiektu przedłużyło z nim umowy najmu. Łącznie podpisane aneksy opiewają na 1627 kw. GLA.
Instytut Głuchoniemych przy placu Trzech Krzyży przejdzie modernizację [WIZUALIZACJE]
Instytut Głuchoniemych przy placu Trzech Krzyży przejdzie modernizację [WIZUALIZACJE]
Znajdujący się przy placu Trzech Krzyży budynek Instytutu Głuchoniemych przejdzie modernizację. Inwestycja pozwoli zapewnić dzieciom i wychowankom ośrodka nowoczesne, dostosowane do ich potrzeb warunki do nauki i mieszkania. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił przetarg na remont obiektu i czeka na oferty.
Pięć ofert na zaprojektowanie tramwaju na Zieloną Białołękę
Pięć ofert na zaprojektowanie tramwaju na Zieloną Białołękę
Poznaliśmy oferty firm, które chciałyby zaprojektować tramwaj na Zieloną Białołękę. Budowa tej oczekiwanej przez mieszkańców dzielnicy inwestycji powinna rozpocząć się w 2028 roku.
Trzy ważne warszawskie place: Żelaznej Bramy, Bankowy i Teatralny przejdą rewitalizację
Trzy ważne warszawskie place: Żelaznej Bramy, Bankowy i Teatralny przejdą rewitalizację
Warszawa konsekwentnie realizuje metamorfozę centrum. Kolejne na liście przemian są trzy place: Żelaznej Bramy, Bankowy i Teatralny. Miasto ma gotowe koncepcje ich rewitalizacji od MAU Mycielski Architecture & Urbanism, które wypracowano na warsztatach projektowych z ekspertami, mieszkańcami oraz mieszkankami miasta.
Nowe wieżowce w Warszawie V
Nowe wieżowce w Warszawie V
Pierwszy to budowany u zbiegu Alei Jana Pawła Drugiego i ulicy Grzybowskiej Upper One.
Warszawskie budynki biurowe w budowie w I kwartale 2024 r. [RAPORT]
Warszawskie budynki biurowe w budowie w I kwartale 2024 r. [RAPORT]
W Warszawie realizowanych jest obecnie kilkanaście projektów biurowych, które zmienią panoramę miasta i dostarczą nowych powierzchni biurowych oraz handlowo-usługowych. Bez wątpienia jednym z najbardziej dynamicznych obszarów inwestycyjnych jest Wola, szczególnie w otoczeniu Ronda Daszyńskiego. W tę pulsującą energią dzielnicę inwestują takie firmy jak Ghelamco, SKANSKA, Karimpol oraz Strabag, które nie tylko odmieniają krajobraz stolicy, lecz również definiują nowe standardy biurowej architektury.
Duży warszawski kompleks biurowy ma nowego właściciela. Planuje jego modernizację
Duży warszawski kompleks biurowy ma nowego właściciela. Planuje jego modernizację
Kolejny, duży warszawski kompleks biurowy zmienił właściciela. Zlokalizowany na Mokotowie, przy ulicy Wołoskiej 22 kompleks czterech biurowców Mokotów Nova został zakupiony przez firmę Rysy Properties, która zapowiada duże zmiany w budynkach. Część z nich ma być zrealizowana jeszcze w tym roku.
Start nowej, wielkiej inwestycji F.S.O. PARK w Warszawie coraz bliżej
Start nowej, wielkiej inwestycji F.S.O. PARK w Warszawie coraz bliżej
15 maja zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109 osób. Dodatkowo przez stronę internetową zostały zgłoszone 43 opinie i zapytania dotyczące m.in. infrastruktury komunikacyjnej czy placówki edukacyjnej. OKAM zakłada powstanie w ramach etapu I ok. 2 000 mieszkań, ok. 60 lokali handlowo-usługowych, 3-ciągowej publicznej szkoły podstawowej oraz fragmentu centralnego parku. Do połowy czerwca OKAM opublikuje na stronie www.fso-park.pl/dialog raport podsumowujący dialog o etapie I inwestycji.
Rusza renowacja biurowca UBC II na warszawskim Mokotowie
Rusza renowacja biurowca UBC II na warszawskim Mokotowie
Kolejna modernizacja starego biurowca w Warszawie. Atenor, belgijski deweloper odpowiedzialny za inwestycję biurową Lakeside na Mokotowie, zapowiada odnowienie sąsiedniego ponad 20-letniego budynku UBC II (University Business Center II), zlokalizowanego przy ulicy Szturmowej 2. Po rewitalizacji budynek będzie nowoczesnym, zrównoważonym i przyjaznym dla środowiska biurowcem.
REKLAMA